Óčko Star plánuje od května několik novinek. Chce podpořit především české a slovenské hudebníky

Hudební televize ÓčkoStar patří ke stálicím na české televizní scéně. Možná i proto, aby po letech trochu ozvláštnila design a změnila programovou nabídku, chystá od května několik změn. Vedení věří, že fanoušci to ocení a zajistím jim to ještě lepší hudební zážitek.

Fanoušci rocku si přijdou na své

Plánuje se úprava vysílacího schématu, hudební dramaturgie a zjednodušení grafiky. Výraznou změnou má být například to, že se ve vysílání objeví více české a slovenské hudby a přibude rockový playlist pro fanoušky tvrdší hudby. Ten se bude vysílat každé úterý od 17:00 do 18:00 a v repríze v neděli od 23:00 do půlnoci. Jedenkrát do měsíce také poběží ve stejném čase první česká rocková TV hitparáda s názvem TV Rockparáda, kterou ÓčkoStarpřipravuje ve spolupráci s Fajn Rock rádiem.

Měly by se také prodloužit playlisty Osmdesátek a Devadesátek a grafika lišty s informacemi o klipech má mít jednodušší design. Hudební stanice chce sázet na osvědčené hity, se kterými mnozí z nás vyrůstali, a máme s nimi spojené vzpomínky na dětství. Dlouhodobě patří tyto playlisty k nejoblíbenějším a nejsledovanějším, takže jim chce televize dopřát ve vysílání ještě o trochu více prostoru.

Podpora české a slovenské hudební scény
Dva zcela nové bloky věnované pouze české a slovenské hudbě budete moci sledovat každý den od 8:00 do 9:00 a od 12:00 do 13:00. Tímto krokem hudební televize zjevně reaguje na současnou krizovou situaci, která silně zasáhla i české umělce. Už od počátku pandemie se televize snaží domácí hudebníky podpořit – a to třeba tím, že s nimi natáčí rozhovory nebo vysílá domácí koncerty bez publika. Ohlasy publika jsou na tuto podporu velmi pozitivní a lze také zaznamenat větší nárůst interakce lidí na sociálních sítích. Lidé rádi využijí hudbu jako fungující terapii v boji s obavami nebo nejistotou.

Aktuálně v tv světě
Česká televize se pustila do rozpočtových škrtů, čímž dosáhne úspory ve výši 6,5 milionů korun. Proč k těmto ..
29.03.2025
Česká verze původně francouzského seriálu Haut potentiel intellectuel baví diváky během nedělních večerů a již ..
26.03.2025

Duben je za dveřmi a Prima si pro své diváky připravila hned tři nové seriály. Na ..

23.03.2025

Na letošní Eurovizi bude vyslancem za Česko Adam Pavlovčin alias ADONXS. Nedávno ..

14.03.2025

V sobotu 8. března 2025 večer proběhlo již 32. slavnostní předávání filmových cen ..

13.03.2025
Streamovací platforma Prima+ v únoru oslavila své druhé narozeniny a na narozeninové tiskové konferenci konané 26. února ..
12.03.2025

Sledovali jste na České televizi pořad Stezka Českem s průvodcem ..

06.03.2025
Máte rádi reality shows? Skupina Prima si pro své diváky připravila nový pořad, kterým chce zaujmout široké publikum. ..
02.03.2025
Zajímá vás, v jakém stavu je naše krajina? Vydejte se společně s Danem Bártou, který je přírodovědcem, entomologem a v ..
25.02.2025
Jaký jiný měsíc roku se podívat na filmy, které varují před alkoholismem? Jestli patříte k lidem, kteří drží Suchej ..
23.02.2025